Takma Saç

Takma Saç Nedir?

Takma Saç Nedir?

Saç problemi yaşayan (kemoterapi, radyoterapi) ya da genetiğe bağlı saç dökülmesi olan kişilerle birlikte sahne sanatlarıyla uğraşan birçok meslek dalında da (tiyatro, sinema vb.) takma saç tercih edilen bir saçlanma sistemi olmuştur. Tüm bu nedenlerle birlikte tamamen dış görünümü değiştirmeyi tercih eden kişilerde takma saç sistemleri en etkili yöntemlerin başında olmuştur.

Takma Saç Yapıştırma Cilde Zarar Verir mi?

Eğer adaptasyonu sağlayacak bantlar ve solüsyonlar medikal ise cildinize herhangi bir zararı yoktur, güvenle kullanın. Fakat medikal ürünlerin yüksek maliyeti nedeniyle birçok firma medikal olmayan çift yönlü bant kullanımıyla kişilerin sağlığını riske atabiliyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta size uygulanacak bant ya da solüsyonların FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayının olup olmamasıdır. Folligraft’ın son mucizesi Micro System’in %100 hava su geçirgen dokusu ve kullanılan tüm ürünlerinin FDA onayının bulunması nedeniyle alanında otorite sayılan birçok doktorun onayladığı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Takma Saç Nasıl Kullanılır?

Tak-çıkar olarak ta kullanılabilen takma saçlar, önceleri pratik bir kullanımı olduğu düşünülse de kullanıcılar tarafından sonradan gelen yorumlar hep aksini göstermiştir. Başa sabitlenemediği için yağmurlu ve rüzgarlı havalarda baştan kayıp çıkabileceği, duş alırken ve denizde yüzerken kullanımı imkansız olduğu için kişilerin günlük yaşantıdan uzaklaşmalarına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle uzmanlar, kişilerin doğal görünümle birlikte günlük yaşantılarına da eskisi gibi devam edebilecekleri, başa fixe edilebilen sistemlere yönelmeleri saç problemi yaşayan herkeste büyük bir rahatlık ve özgüven sağlamaktadır.

Takma Saç Fiyatları

Fiyatları standart birçok sentetik ürün bulunmakla birlikte uzmanlar özellikle kişiye özel tasarlanan, kendi saçlarımızdan ayırt edemeyeceğimiz ürünler üzerinde durmamız gerektiğinin altını çiziyor. Bunun için yapmanız gereken; kaliteden ödün vermeden, kurumsal çizgide çalışmalarını sürdüren bir firmayı tercih etmeniz.

Takma Saç Modelleri

Mevcut saç sorununuz için kalıcı çözümler arasında;

1- Peruk

Peruk


2- Protez Saç

 Protez Saç


3- Micro System

takma saç

Yukarıdaki örneklerde günlük yaşantınızda size daha rahat ve daha estetik bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacak örnekler sunduk. Eğer peruk ve protez saçların doğallıktan uzak ve kullanımda beklentinizi karşılayamayacağını düşünüyorsanız; Folligraft’ın son mucizesi Micro System ile ilgili derin bir araştırmaya girmenizi tavsiye ederiz.

Scroll to Top