Saç Protezi


Saç Protezi Nedir?

Saç Protezi

Saç protezi, kaybettiğiniz yada kaybetmeye yüz tutmuş saçlarınızın tespit edilmesinden sonra sadece o bölgeden alınan bir kalıp ölçüsünden yapılan ikinci bir suni deriye ekilen saçların saçsız bölgeyle eklenmesi işlemine verilen isimdir.

Saç Protezi Doğal Olur mu?

Saç protezi yapan kurumların kullandıkları en sık cümlelerden biri uygulanan saçın tamamen gerçek saçtan yararlanıldığı için bütünüyle çok doğal bir görüntü ile sonuçlanacağıdır. Fakat bu cümlede yanlış olan çok önemli bir nokta bulunur. Kullanılan malzemenin gerçek saç olmasıyla görüntünün tamamen doğal olması arasında fark vardır. Bahsini ettiğimiz alanında uzman kişilerin farkı bu zamandan sonra ortaya çıkar. Düşünün ki en kaliteli üründe bile sayfalarca kullanma kılavuzu vardır. En ufak kullanım hatası ürün ne olursa olsun bozulmasına yada aksaklık yaşanmasına sebep olur. Bu anlamda ulaştığınız firma size yardımcı olmaz yada yeteri kadar bilgilendirmez ise aynı sıkıntı ve bozulmalar ortaya çıkmaya başlar. Saç protezi yaptırmadan önce kesin olarak sorularınızın cevabını alabileceğiniz tek işlem, saçı tamamen kuru olup jöle veya ıslak görünümlü bir şekilde olmayan canlı bir örnek görmenizdir.

DİKKAT: Örnek göreceğiniz protez saç kullanıcısı olan kişinin saçlarının ıslak görünümlü (jöle veya başka bir şekillendirici) olmamasını, mutlaka kuru ve doğal haliyle görmek istediğinizi dile getirin. Çünkü çoğu Protez saç kullanan firmalar, saçları doğal gösterebilmek için bu şekilde örnekler gösteriyorlar. Eve gidip saçınızı yıkadıktan sonra gerçek ortaya çıkıyor, verdiğiniz paranın karşılığında aldığınız sonucun ne kadar amatörce ve kalitesiz olduğunu çok kısa sürede bölge bölge dökülen saçlardan anlıyorsunuz. Bu mağduriyete uğramamak için, Micro System’i incelemenizi tavsiye ederiz.…

Micro System

Deneme yanılma yapmadan, beklentilerinizi karşılayabilecek bir yöntem olan Micro System’de sonuç kaygınız olmaz…

Micro System

Saç Protezi Kullananların Yaşadığı Sıkıntılar

Saç protezi kullanımı sırasında uzmanlar tarafından protezin deri ile teması yeteri kadar iyi sağlanmazsa ileriye dönük kötü sonuçlar elde edilecektir. Saç protezi’nin deriyle teması sırasında kullanılan yapıştırıcının akabilme özelliği çok daha kısa süreler de karşınıza çıkar. Yeterince uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığı takdirde kaşıntı yapabilme ihtimali de yüksektir. Türkiye’deki hemen hemen tüm firmalar saç protezini uzak doğudan temin ettikleri için yapılan uygulama vaat edilen sürecinden çok daha kısa süre içerisinde dökülecektir.

Türkiye’nin tek Hair Loss Council üyesi olan Nova Hair’de artık saç dökülmesi kabus olmaktan çıkıyor.

Nasıl mı? Tabi ki Micro System sayesinde...

Scroll to Top