Protez Saç

Protez Saç

 

Protez Saç Uygulama Süreci?

1. Aşama: Protez saç uygulamasının ilk adımı olan “ölçülendirmenin“ doğru yapılmış olması, son derece önemlidir. Ölçülendirme işleminde saçların dökülmüş veya seyrekleşmiş bölgeleri belirlenir. Uygulama yapılacak bölgenin saç kalıbı oluşturulur. Kişiden alınacak saç örneği ve özelliklerinin (rengi, kalınlığı, uzunluğu ve dalga şekli gibi) özel bir sipariş formuna kayıt edilmesi ile birlikte bu aşama tamamlanmış olur.

2. Aşama: Uygulama işleminin başarısı; saçı tamamlanacak kişiye var olan saçlarının yoğunluk/seyreklik gibi özelliklerinin iyi tespit edilmesine bağlıdır. Sektörde yapılan en büyük hata da budur. Maalesef “Protez Saç kullanan firmalardaki” saçın anlaşılmasının sebebi, ya önlerdeki diplerin kendi saçından çok ayrı bir renkte olması (sarı veya belirgin bir koyu hat), ya da tepe bölgelerinin çok yoğun olmasıdır. O yüzden bu aşamanın tecrübeli, uzman ve bilinçli eller tarafından yapılmaması estetik olmayan görünüme sebep olabilir.

3. Aşama: Hazır olan Protez Saç özel bir yapıştırıcı solüsyonla saçsız veya seyrek alanı içine alarak başa tatbik edilir. Protez saç uygulamasının model tasarımı kullanıcının istediği şekilde yapılabilir. Kısa-uzun, her türlü tarama yapılabilecek ve şekil verilebilecek saçlara sahip olacağınızı hesap ederek sadece bakım yapabilen, saç kesiminde uzman olmayan kişilere asla saçınızı kestirmeyin. Yüze uygun modern bir saç kesiminin oluşturulması ile saçsız görüntü tarihe karışır. Micro System Görsellerde de gördüğünüz üzere Micro System tekniği; eksik olan saçları, tekrardan kazanabilmek için yapılan, en doğal çalışmadır…

Protez Saç Kullanımı?

Protez saç günümüzde kullanılan bir yöntem olmasının yanında aslında doğru bir çare arayışının sonucu değildir. Dışarıdan bir göz olarak incelediğinizde Micro System’e sahip kişilerle Protez saç kullanan insanların farkını göreceksiniz. Saç işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik görünümün doğal olup olmadığıdır. Karar vermeden önce ‘ tabi ki durur’ cümlesini duymak yerine, kendi gözlerinizle göreceğiniz canlı bir örnek talep edin.

Dikkat: Örnek göreceğiniz protez saç kullanıcısı olan kişinin saçlarının ıslak görünümlü ( jöle veya başka bir şekillendirici ) olmamasını, mutlaka kuru ve doğal haliyle görmek istediğinizi dile getirin. Çünkü çoğu Protez saç kullanan firmalar, saçları doğal gösterebilmek için bu şekilde örnekler gösteriyorlar. Eve gidip saçınızı yıkadıktan sonra gerçek ortaya çıkıyor, verdiğiniz paranın karşılığında aldığınız sonucun ne kadar amatörce ve kalitesiz olduğunu çok kısa sürede bölge bölge dökülen saçlardan anlıyorsunuz. Bu mağduriyete uğramamak için, ayrıntılı bilgi için…

Protez Saçın Gerçek Saçla Arasındaki Fark?

Gerçek saça sahip gibi doğal bir görünüme kavuşmak çok zor ve uzman kişiler tarafından ayrı bir özen göstererek yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen bir yapıdır. Böylesine detaylı ve önemli bir işe Protez saç gibi basit ve çokta emek sarf edilmeden yapılan bir çalışmayı dâhil edemeyiz. Doğal görünüm elde etmek sadece dışarıdan gördüğünüz kadarıyla oluşmaz. Bu anlamda Protez saç bir çözüm değil sadece iyice araştırmadan, en iyisi zannedip karar verdiğiniz uzak doğu menşei olan hazır saçlardır.

Protez Saç Yaptıranların Yaşadıkları Sorunlar?

Saç ile ilgili tedavi görmek isteyen insanlar belli bir saç miktarına ulaştıklarında bir zaman sonra başka arzular içine girmektedir. Bu safhada artık doğal bir görünüm istemek bile geride kalmış bu sefer sıra elde olan saça şekil vermeye gelmiştir. İşte asıl bu müddetten sonra protez saçın gerçek saçla arasındaki farkı anlamaya başlıyoruz. Çünkü ; Protez saç Micro System gibi doğal durmaz. Uzak doğu menşei olduğu için, bölge bölge dökülür ve sık sık yenisini yaptırmanız gerekir. Eğer bu işlemi sürekli tekrarlamazsanız eskisinden daha istenmeyen bir görünüme sahip olursunuz. Kullanılan Protez saç yapıştırıcılarının mutlaka sertifikasını isteyiniz. Sertifikası olmayan yapıştırıcılarda, inşaat malzemelerinde kullanılan hammadde içeriği kullanıldığı için, sağlık açısında çok ciddi sonuçlar doğurmaktadır.

Protez Saç Hakkında Uzman Yorumları

Uygulama aşamasından önce çok şey vaat edilip yapılan işlem sonucunda beklenenden çok daha aksi bir durumla karşılaşmanız, genelde örnek bir Protez saç kullanıcısı görmemenizden kaynaklanmaktadır. Uzmanlar böyle bir durumla karşı karşıya kalmış kişilerde ise hem psikolojik hem de görünüm olarak çok daha kötü durumlarla karşılaştıklarından söz ediyorlar. Gösterilen örnekler çoğu kez ıslak görünümlü, hataları kapatılmış şekilde sergilendiği için gerçekleri evde saçınızı yıkadıktan sonra anlıyorsunuz. Bu yüzden birçok dermatologun, cilt ve saç alanında uzmanlaşmış kişilerin, onkoloji dalında ileri eğitim görmüş profesörlerin Protez saç hakkında yaptığı yorumlar bu yüzden çok olumlu değildir. Bunun yanında birçok Protez saç kullanıcısı bu işleme maruz kalmadan önceki beklentisiyle sonucunda karşılaştığı durumun asla birbiriyle örtüşmediğini belirtmekte. Sizinde aynı sonuçlarla karşılaşmamanız için mutlaka Micro System’i incelemenizi tavsiye ederiz.

Micro System

Micro System

Micro System Deneme yanılma yapmadan, beklentilerinizi karşılayabilecek bir yöntem olan Micro System’de sonuç kaygınız olmaz…

Scroll to Top