Protez Saç Nedir?

Saç Protezi Nasıl Yapılır?

Her gün daha da gelişen teknoloji sayesinde protez saçların yapımında da bir takım değişimler olmuştur. Her geçen gün yeni protez saçlar ile eskileri arasında ki farklar büyümektedir. Micro System, Protez saçlara nazaran daha tercih edilebilir bir yöntemdir. Gerçek insan saçlarından elde edilen bu protezler firmaların kendi geliştirdikleri yöntemler ile başınıza monte edilmektedir. Aslında firma vizyonu ve kalitesi tam da bu işlem sonrası ortaya çıkacaktır. Bu aşamaya gelmeden önce mutlaka iyi bir araştırma yapınız. Çünkü sıradan protez saçlarda hedeflenen doğallığı elde etmek zordur. Micro System doğallık bakımından %100 tatmin edici bir sistemdir.

Micro System

Görsellerde de gördüğünüz üzere Micro System tekniği; eksik olan saçları, tekrardan kazanabilmek için yapılan, en doğal çalışmadır…

Dökülen Saçlar İçin Protez Saç Çözüm mü?

Geçmiş zamanlardan beri kadın, erkek her yaştan insanın ortak sorunu olan saç dökülmeleri günümüz şartlarında artarak devam etmektedir. Bu sorunu yaşayan kişiler çeşitli yöntemlere başvurarak saçsızlıklarına çözüm aramaktadırlar bunlar çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen peruk, takma saç, protez saç, saç ekimi, Folligraft ve Micro System gibi yöntemlerdir. Bu yöntemlerden hangisinin size uygun olduğunu bir uzmandan destek alarak belirleyebilirisiniz. Aradığınız %100 doğallık ise beklentilerinizi karşılayacak yöntemler Folligraft ve Micro System olacaktır.

Protez Saç Kemoterapi Sürecinde Kullanılır mı?

protez sac

Kemoterapi görecek hastaların ilk sorusu doğal olarak saçlarıma ne olacak? İlaçların ağır yan etkileri sonucu maalesef kişiler saçlarını geçici bir süre için kaybederler. Bu süreçte öncelikle kişinin kendi mutluluğu ve çevresel faktörlerde düşünülerek saçsız görünmek istemedikleri gözlenmektedir. Buna yakın zamanda Ülkemizin tanınmış sanatçılarında da şahit olduk. Öncelikle protez saç ve peruk tanımlamalarını araştıran ünlü sanatçılarımız, başa sabitlenmesi ve kişinin doğal saçlı görüntüsünün en yakını olması nedeniyle Folligraft tekniğini tercih etmiştir. Saçlarının güzelliği ile anılan sanatçı dostlarımız uygulanan teknik ile neredeyse kendi saçlarının güzelliğinde saçlara kavuşmuş olup, bu saçları ile dizi çekimlerini de çok rahat devam ettirmiştir. Protez saç ve peruktan çok farklı olan Folligraft kemoterapi hastaları için en güvenilir sistemdir. Birçok uzman hastalarına kemoterapi sürecinde Folligraft kullanmasını önermiştir ve kemoterapi alacağını öğrenince Folligraft tekniği ile tanışmıştır.

Protez Saç Hiç Saçı Olmayan Kişiler de Kullanır mı?

Protez saç kullanımı için kişinin saçı olması gerekmez, saç ekimi gibi donör ihtiyacı olmadığından başında hiç saç olmasa bile kullanıcı kişinin isteği ve beklentileri doğrultusunda bir tasarım yapılarak istediği sonuca ulaşması sağlanabilir.

Protez Saç Sistemleri

Protez saç sistemleri cerrahi olmayan dermo kozmetik ürünlerdir. Her firmanın kendine göre ürün yelpazesi vardır tavsiyemiz ürün çeşitliliği fazla olan merkezleri tercih etmenizdir. Çünkü size özel bir çalışma yapılmaz ise beklentilerinizi karşılamayacak ve sizi mutsuz edecektir. Ayrıntılı bilgi edinmek, ücretsiz görüşme yapmak için iletişim formunu doldurabilirsiniz...

Scroll to Top