Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Vücuttaki birçok erkeklik hormonundan biri olan DHT (dihidrotestosteron) erkek tipi saç dökülmelerinde önemli rol oynamaktadır. Erkeklerde yaşa bağlı olarak DHT, saç folikülünü saç üretmeyecek şekilde küçültür. Şakak ve tepe bölgelerinde bulunan saç köklerine olumsuz etki ederek bu alandaki saçların kaybına neden olur. Androgenetik alopesi olarak da adlandırılan erkek tipi dökülmede kişinin genetik faktörleri rol oynamakta ve erkeklerde 40’lı yaşlara kadar devam etmektedir. Genetik bir dökülme süreci yaşayan insanlarda ekilen saçların tamamı çıksa bile, saç dökülme sorunu devam ettiği için saç ekimi 30’lu yaşların sonuna kadar yapılması tavsiye edilmez. Mesela örnek vermek gerekirse dünyanın en popüler futbolcularından biri olan Wayne Ronney (Manchester United’li futbolcu). Belki de konum olarak her şeyin en iyisini kolaylıkla elde edebilecek insanlardan biri. Dünya'nın en önemli saç nakli cerrahlarından biri olarak gösterilen Dr Bessam Farjo tarafından yapılan, 2 seans sonrası ortaya çıkan sonuç.  

erkek tipi saç dökülmesi

- 2 SEANS SONRASI SAÇI ÇOK DÖKÜK OLMADIĞI HALDE ORTAYA ÇIKAN BU SONUÇ BEKLENTİLERİNİZ İÇİN YETERLİ Mİ? Eğer yeterli ise sizin için saç ekimi ideal bir cerrahi müdahale olacaktır.

- YETERLİ DEĞİL, ÇOK SEYREK DURUYOR… diye düşünüyorsanız... Çok şanslıyız ki, gelişen teknolojileri takip ederek, Türkiye’nin tek Hair Loss Council üyesi olan Nova Hair’de saç dökülmesi artık kâbus olmaktan çıkıyor. Nasıl mı? Tabi ki FOLLIGRAFT sayesinde... Deneme yanılma yapmadan, beklentilerinizi karşılayabilecek bir yöntem olan Micro System’de sonuç kaygınız olmaz…

Scroll to Top